2015-2016 Dil ve Anlatım Yıllık Planları

Önemli Not: Yıllık planlar, MEB’in 21 Ağustos 2015 tarihinde yayınladığı yeni eğitim-öğretim takvimine göre yeniden hazırlanmıştır.

2015-2016 9.Sınıf Dil ve Anlatım Yıllık Planı

2015-2016 10.Sınıf Dil ve Anlatım Yıllık Planı

2015-2016 11.Sınıf Dil ve Anlatım Yıllık Planı

2015-2016 12.Sınıf Dil ve Anlatım Yıllık Planı

24 Yorum Var: “2015-2016 Dil ve Anlatım Yıllık Planları

 1. Ders Dil ve Anlatım ve Türk Edebiyatı olarak görülmeyecektir bu yıl. Dersin yeni adı Türk Dili ve Edebiyatı’dır. Planların bir işe yarayacağını sanmıyorum.

 2. Henüz incelemedim fakat 9. Sınıflarda dersin adı Türk Dili ve Edebiyatı olacak deniyordu, o olmadı herhalde?

 3. Merhaba. Planlar için teşekkürler fakat kafama bir şey takıldı. Önceki dönem bizim okula müfettiş gelmişti ve planda ölçme değerlendirme kısmının eksik olduğunu söyledi. Bu nasıl olacak. Zaten notlar kısmında sınav tarihleri daha sonra kararlaştırılacaktır diye belirtiyoruz. Öyle değil mi? Yoksa ölçme değerlendirmeden kasıt nedir? Cevap verirseniz çok sevinirim.

  1. Önceki yıllarda ortak sınav olmadığı için sınav yapılacak olan haftalar planda belirtilirdi. Artık sınavlar ortak yapıldığı için sınav tarihleri zümre öğretmenler kurulunca belirleniyor.

  2. Hocam belirli günler ve haftalardan sonra değerlendirme butonu eklesek daha sağlıklı olmaz mı? Bu değerlendirme butonu anlatılan konuların nasıl ölçüleceğiyle ilgili değil mi? Yazılı, test vb. ? Yoksa orayı boş bırakıp eğitim-öğretim yılı içinde mi doldurmalıyız ? Yapıldı, çözüldü, anlatıldı gibi ibarelerle. Çünkü ben aday öğretmenim ve müfettiş bir daha gelecek. Eminim not almıştır. Ne yapsam bilemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

  3. Sınavlar artık ortak yapılıyor. Bu sebeple değerlendirmelerin nasıl yapılacağı zümre toplantısında belirlenir.

 4. Peki teşekkür ederim. Bize -Seçmeli Türk Dili ve Edebiyatı- adında bir ders konulmuş. Ders 12. Sınıflara haftalık 1 saat. Bunun yıllık planı nasıl olabilir sizce ? Böyle bir ders ilk defa duyuyorum. Ne yapabilirim ya da kime sorabilirim. Cevaplarınız için de tekrar hürmetlerimi sunarım.

  1. Aynı yıllık plan sadece haftalık ders saati değiştirilecek.

 5. Her yıl planları sizden alıyorum. Emeğiniz için çok teşekkürler. Ayrıca yorumlara cevap vermeniz de gerçekten kayda değer. Teşekkürler

 6. Merhabalar. Ben de planı sizden almayı düşünüyorum. Fakat Meslek Lisesinde ders vereceğim. Planlarda bir farklılık söz konusu değildir değil mi?

  1. Hayır değil sadece ders saatleri farklı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir