10. Sınıf Türk Edebiyatı Ders Notları

10.Sınıf Türk Edebiyatı Ders Notları

Onuncu sınıf Türk Edebiyatı Ders Notları üç üniteden oluşmaktadır.

I. Ünitede (Tarih İçinde Türk Edebiyatı); edebiyat-tarih ilişkisi konusunda edebi metinlerin yazıldıkları dönemi yansıtan tarihî belge niteliğinde oldukları vurgulanmıştır. Edebî eserlerin yapı, tema ve anlatma bakımlarından zaman içinde geliştiği düşüncesi kazandırılmıştır. Aynı ünitede öğrencilere, Türk edebiyatının dönemlere ayrılmasındaki ölçütler, okudukları metinlerden ve yaptıkları etkinliklerden hareketle sezdirilmiştir.

II. Ünitede (Destan Dönemi Türk Edebiyatı); Destan Dönemi’ni belirleyen zihniyet ve beğeniyi ana hatlarıyla sezdiren kazanım, açıklama ve etkinlikleri sözlü ve yazılı edebiyatın özelliklerini konu alır. Böylece öğrencilere uzak geçmişe özgü metinlerin günümüze özgü metotlarla anlamlandırma ve yorumlanma konularında beceri kazandırmak hedeflenmiştir.

III. Ünite (İslâm Uygarlığı Çevresinde Gelişen Türk Edebiyatı): Bu ünitede, önce İslâm uygarlığına ve Türk kültürüne özgü ögelerin iç içe girerek dil, edebiyat ve kültür alanlarında yeni bir dönemi nasıl başlattıklarının kavratılması hedeflenmiş; sonra da XI-XII. yüzyıllarda Türklerin ortaya koydukları eserleri, çözümleme, anlama ve yorumlama üzerinde duran kazanım ve etkinliklere yer verilmiştir.

10. Sınıf Türk Edebiyatı Ders Notları İndir!

133 Yorum Var: “10. Sınıf Türk Edebiyatı Ders Notları

  1. Linke tıklayın ve sürenin dolmasını bekleyin, indir linkine tıkladığınızda inecektir.

  1. Dosyalarımız virüs taramasından geçirilmiş olup temizdir.

  1. Dosya pdf formatında olduğu için Acrobat Reader programı gereklidir.

 1. Hocamızın bize yayınladığı notları sayenizde buldum, çok sağolun artık yazılıda hocanın neler soracağını biliyorum harika.

 2. Sayısal öğrencisi olmama rağmen bu notlarla sınavı girsem başarılı olamayacağımı düşünüyorum. Çok yüzeysel olmuş ve basitliğe kaçılmış. Sözel veya tm öğrencileri için hiç tavsiye etmiyorum. Sayısal öğrencileri genel kültür olarak okuyabilir sadece. Yine de teşekkürler.

 3. Teşekkürler. Edebiyat ortalamam 42 hala da aynı ama notlarınız gerçekten çok başarılı.

 4. Beni sınavdan önce not dilenme derdinden kurtardığınız için sağolun :P İşime yaradı teşekkürler :).

 5. Merhabalar, dosyayı indire basıyorum, indirme işlemi başlatıldı diyor. 2 saniye sonra indirme işlemi iptal edildi diyor. Bir çözüm bulursanız sevinirim, bulamazsanız sağlık olsun. Bursa’dan selamlar…

 6. 4 yıllık İstanbul Üniversitesi edebiyat bölümü okudum, şimdiki bilgim kitaba göre daha iyi sayenizde hiçbir işime yaramadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir