Maria – Durukan İsgilip

maria

Durukan İsgilip’in Edirne’de başlayıp Selanik’te alevlenen imkansız bir aşk’ı anlattığı Maria isimli romanının tanıtım yazısı aşağıda yer almaktadır.

Edirne’de başlayan, Selanik’te alevlenen imkânsız bir AŞK’ın öyküsü.

Durukan İsgilip kendine has bir tarzıyla “imkânsız AŞK’ı” anlattığı ilk kitabı MARİA ile edebiyat dünyasına oldukça iddialı giriyor.

Durukan İsgilip bu romanında edebi bir dil ile, şiir ve müziğin ritmini kullanarak AŞK’ı anlatması okurları oldukça etkiliyor. Romanda aşk, sevki, dostluk, hayal kırıklığı vs gibi ilişkilerin içinde olan her türlü duyguyu bulmak mümkün.

Özellikle kadın erkek ilişkilerine dair insanların söylemekte zorlandığı cümleleri açık yüreklilikle kuruyor. Ne erkek tarafından ne de kadın tarafından bakamıyorsunuz. Objektif bir bakış açısıyla her iki tarafın da acılarına ışık tutuyor. Sadece aşk değil hayatın içinde yer alan tüm duygulara değinen yazar, bazen gözümüzün önünde duran ama göremediğimiz gerçekleri gün yüzüne çıkartıyor.

Yunanlı güzeller güzeli Maria ve Edirneli Murat’ın imkânsız gibi gözüken aşklarının etrafında gelişen bir dizi olaylar zincirini, karakterlerin gözünden gördüğünüz bir roman. Edirne’nin romantik atmosferinde gelişen hikâye Selanik’te hız kazanıyor. Zaman zaman yaşadığımız hayatı ve ilişkileri sorgulayan ve kendi yaşamınızda sorular sormanızı sağlayacak çıplak gerçeklerle baş başa kalabiliyorsunuz.

Kitaptan alıntı:

Yollar sakin. Hafiften bir müzik arka planda bize eşlik ediyor. Bizse iki âşık olacaklardan habersiz, dünya umurumuzda değil. Maria arabayı sürerken bir ara göz göze geliyoruz. Yeşil gözlerinde kayboluyorum her zamanki gibi. Dudaklarındaki tatlı tebessüm eritiyor tüm korkularımı. Kaynar kazana atılan buzlar gibi bir anda yok oluyorlar. Onunla bu anın tadını çıkarmaktan başka hiç bir şey düşünmek istemiyorum.

Dün geçti! Yarın ise meçhul! “Bir tek şimdi var” diyorum “Maria, bir tek bu an!” elimi tutuyor ve ekliyor: “Merak etme her şey güzel olacak.”

“Zaten her şey güzel Maria, seninle olmak güzel.”

Eser Adı: MARIA

Yazar: Durukan İsgilip

Tür: Edebiyat – Roman

Kapak Tasarımı: Durukan İsgilip

Sayfa Sayısı: 192

Etiket Fiyatı:  12,00 TL

Çıkış Tarihi: 03.02.2014


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir